MLASQ45MSB5334KTNA01
Mfr.Part #
MLASQ45MSB5334KTNA01
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 0.33UF 250V X5R 1812
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Temperature Coefficient :
X5R
Base Product Number :
MLASQ45
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Capacitance :
0.33 µF
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated :
250V
Brand :
Tolerance :
±10%
Ceramic Capacitors
TAIYO YUDEN MLASQ45MSB5334KTNA01
MLAS 0.33 μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MLASQ45MSB5334KTNA01 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X5R.
MLASQ45MSB5334KTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)