MLASQ45MSB5224MTNA01
Mfr.Part #
MLASQ45MSB5224MTNA01
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 0.22UF 250V X5R 1812
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X5R
Voltage - Rated :
250V
Lead Spacing :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number :
MLASQ45
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Capacitance :
0.22 µF
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Ratings :
Features :
TAIYO YUDEN MLASQ45MSB5224MTNA01
MLAS 0.22 μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MLASQ45MSB5224MTNA01 Overview
A 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X5R.
MLASQ45MSB5224MTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)