MLASQ45MSB5224KTNA01
Mfr.Part #
MLASQ45MSB5224KTNA01
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 0.22UF 250V X5R 1812
Temperature Coefficient :
X5R
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Brand :
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Base Product Number :
MLASQ45
Capacitance :
0.22 µF
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Subcategory :
Capacitors
TAIYO YUDEN MLASQ45MSB5224KTNA01
MLAS 0.22 μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
MLASQ45MSB5224KTNA01 Overview
A program's size/dimension is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) for this device.Its coefficient is X5R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
MLASQ45MSB5224KTNA01 Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)