MLASQ32NSB7104MTNA01
Mfr.Part #
MLASQ32NSB7104MTNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210
Tolerance :
±20%
Base Product Number :
MLASQ32
Capacitance :
0.1 µF
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Capacitors
TAIYO YUDEN MLASQ32NSB7104MTNA01
MLAS 0.1 μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)