MLASQ31LSB7683KTNA01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MLASQ31LSB7683KTNA01
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.068UF 250V X7R 1206
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Failure Rate :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
MLAS
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
0.068 μF
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Type :
Ceramic Capacitors
Ratings :
Base Product Number :
MLASQ31
Applications :
Medical, Non-Critical
RoHS :
Details
Voltage - Rated :
250V
Lead Spacing :
Brand :
Subcategory :
Capacitors
Height - Seated (Max) :
Features :
Product Status :
Active
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Tolerance :
±10%
Package :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
TAIYO YUDEN MLASQ31LSB7683KTNA01
MLAS 0.068 μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)