MLASQ31LSB7333MTNA01
Mfr.Part #
MLASQ31LSB7333MTNA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1206
Voltage - Rated :
250V
Base Product Number :
MLASQ31
Brand :
Capacitance :
0.033 µF
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Failure Rate :
Tolerance :
±20%
TAIYO YUDEN MLASQ31LSB7333MTNA01
MLAS 0.033 μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)