MLASQ31LSB5683KTNA01
Mfr.Part #
MLASQ31LSB5683KTNA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 0.068UF 250V X5R 1206
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Lead Style :
Capacitance :
0.068 μF
Temperature Coefficient :
X5R
Base Product Number :
MLASQ31
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Failure Rate :
TAIYO YUDEN MLASQ31LSB5683KTNA01
MLAS 0.068 μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)