MLASQ219SB7152MTNA01
Mfr.Part #
MLASQ219SB7152MTNA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 1500PF 250V X7R 0805
Capacitance :
1500 pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Brand :
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Features :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
250V
Base Product Number :
MLASQ21
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Failure Rate :
TAIYO YUDEN MLASQ219SB7152MTNA01
MLAS 1500 pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)