MLASP31LBB5227MTNA01
Mfr.Part #
MLASP31LBB5227MTNA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 220UF 2.5V X5R 1206
Base Product Number :
MLASP31
Capacitance :
220 µF
Voltage - Rated :
2.5V
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Tolerance :
±20%
TAIYO YUDEN MLASP31LBB5227MTNA01
MLAS 220 μF 2.5V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
MLASP31LBB5227MTNA01 Overview
A 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X5R.
MLASP31LBB5227MTNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)