MLASP063EB5475MFNA01
Mfr.Part #
MLASP063EB5475MFNA01
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 4.7UF 2.5V X5R 0201
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Capacitance :
4.7 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5V
Base Product Number :
MLASP06
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Series :
MLAS
TAIYO YUDEN MLASP063EB5475MFNA01
MLAS 4.7 μF 2.5V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)