MLASL32YBB5226MTNA01
Mfr.Part #
MLASL32YBB5226MTNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1210
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±20%
Capacitance :
22 µF
Base Product Number :
MLASL32
Voltage - Rated :
10V
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max) :
0.079" (2.00mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Ceramic Capacitors
TAIYO YUDEN MLASL32YBB5226MTNA01
MLAS 22 μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MLASL32YBB5226MTNA01 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).This coefficient equals X5R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
MLASL32YBB5226MTNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)