MLASL32NSB7106KTNA01
Mfr.Part #
MLASL32NSB7106KTNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 10UF 10V X7R 1210
Capacitance :
10 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
10V
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
Base Product Number :
MLASL32
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance :
±10%
TAIYO YUDEN MLASL32NSB7106KTNA01
MLAS 10 μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)