MLASL32MAB5107MPNA01
Mfr.Part #
MLASL32MAB5107MPNA01
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 100UF 10V X5R 1210
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Ratings :
Base Product Number :
MLASL32
Lead Style :
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Capacitance :
100 µF
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated :
10V
Product Type :
Ceramic Capacitors
TAIYO YUDEN MLASL32MAB5107MPNA01
MLAS 100 μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MLASL32MAB5107MPNA01 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm).This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X5R.
MLASL32MAB5107MPNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)