MLASL31LBC6476MTNA01
Mfr.Part #
MLASL31LBC6476MTNA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 47UF 10V X6S 1206
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
10V
Temperature Coefficient :
X6S
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number :
MLASL31
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Features :
Capacitance :
47 µF
TAIYO YUDEN MLASL31LBC6476MTNA01
MLAS 47 μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 105°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
MLASL31LBC6476MTNA01 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X6S.
MLASL31LBC6476MTNA01 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)