MLASH31LSB5105MTNA01
Mfr.Part #
MLASH31LSB5105MTNA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 1UF 100V X5R 1206
Base Product Number :
MLASH31
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Capacitance :
1 µF
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±20%
TAIYO YUDEN MLASH31LSB5105MTNA01
MLAS 1 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)