ML03V13R6BAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ML03V13R6BAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.6PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
REACH SVHC :
No SVHC
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.84mm
Series :
MLO™
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
3.6pF
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
250V
Height :
600μm
Thickness (Max) :
0.029 0.74mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness :
736.6μm
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Datasheets
ML03V13R6BAT2A
KYOCERA AVX ML03V13R6BAT2A
MLO™ 3.6pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.84mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
ML03V13R6BAT2A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.84mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 250V allows it to function.
ML03V13R6BAT2A Features
a size/dimension of 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.84mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V