MIN02-002EC151J-TF
Mfr.Part #
MIN02-002EC151J-TF
Description
CAP MICA 150PF 5% 300V SMD
Stock
500
In Stock :
500
Tolerance :
±5%
Capacitance :
150pF
Temperature Coefficient :
-20/+100ppm/Cel ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated :
300V
Height :
2.413mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Silver (Ag)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
300V
Width :
5.258mm
Size Code :
3121
Packing Method :
TR
Series :
MIN
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
Unknown
Length :
7.925mm
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.218Lx0.400W 5.54mmx10.16mm
Feature :
RF, High Frequency
Multilayer :
yes
Published :
2015
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Mica
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL