MIN02-002CC200J-TF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MIN02-002CC200J-TF
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Nonstandard SMD
Datasheet
Download
Description
CAP MICA 20PF 5% 300V SMD
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Nonstandard SMD
Published :
Series :
MIN
Mounting Type :
Surface Mount
Dielectric Material :
Mica
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
300V
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Size / Dimension :
0.218Lx0.400W 5.54mmx10.16mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
20pF
Feature :
RF, High Frequency
Factory Lead Time :
14 Weeks
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL