MIA24003ST
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MIA24003ST
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 2.4GHZ DOME N FEM PAN MT
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Voltage - Output 4 :
-15V
Features :
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Minimum Load Required :
Package :
Box
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Output 3 :
15V
Return Loss :
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Voltage - Output 5 :
Gain :
3dBi
Series :
NXT-400 (400W)
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.5GHz
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Number of Outputs :
4
Voltage - Output 2 :
-28V
Mounting Type :
Chassis Mount
Power - Max :
100 W
Power (Watts) :
400W
Product Status :
Active
Number of Bands :
1
Base Product Number :
MIA24003
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Current - Output 1 :
12.5 A
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Antenna Type :
Dome
Termination :
N Type Female
Current - Output 4 :
5 A
Efficiency :
87%
Ingress Protection :
Type :
Enclosed
Standard Number :
Voltage - Output 6 :
Current - Output 3 :
5 A
Height (Max) :
Size / Dimension :
8.40 L x 4.15 W x 1.61 H (213.4mm x 105.4mm x 40.9mm)
VSWR :
1.5
RF Family/Standard :
WiFi
Current - Output 2 :
5 A
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CE, TUV, UKCA
Datasheets
MIA24003ST
1 Bands Dome UHF (2GHz ~ 3GHz) Chassis Mount N Type Female 2.4GHz 3dBi - ITE (Commercial), Medical
MIA24003ST Overview
Having a type of Enclosed, RF Antenna can be used for a wide variety of applications.A generalization of RF Antennas can be made using Chassis Mount.There are several Antenna RFs in the NXT-400 (400W) series.
MIA24003ST Features
Type of Enclosed
With Chassis Mount
NXT-400 (400W) series
MIA24003ST Applications
There are a lot of TE Connectivity
MIA24003ST RF Antennas applications.
  • Satellites
  • Transmission
  • Cellphones
  • Laptops
  • Marine Navigation
  • Avionics
  • GPS
  • GLONASS
  • BeiDou
  • Galileo
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
MIA24003 TE Connectivity Laird 37,474 RF ANT 2.4GHZ DOME N FEM PAN MT