MFBW1V2012-151-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFBW1V2012-151-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150 2000MA 0805
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Current Rating (Max) :
2A
Filter Type :
Length :
2 mm
Impedance :
150 Ohms
Height :
0.9 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
DC Resistance (DCR) (Max) :
100MOhm
Impedance @ Frequency :
150 Ohms @ 100 MHz
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Diameter :
Width :
1.2 mm
Product :
Multilayer Chip Beads
Termination Style :
SMD/SMT
Height (Max) :
0.043" (1.10mm)
Number of Lines :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Ratings :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
25 %
Series :
MFBW1V2012
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Datasheets
MFBW1V2012-151-R
Eaton-Electronics Division MFBW1V2012-151-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN