MFBM1V2012-101-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFBM1V2012-101-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100 3000MA 0805
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Height (Max) :
0.043" (1.10mm)
Series :
MFBM1V2012
Filter Type :
Power Line
Ratings :
Current Rating (Max) :
3A
Height :
0.9 mm
Width :
1.2 mm
Product :
Ferrite Beads
Package :
Digi-Reel?
Number of Lines :
1
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Impedance @ Frequency :
100 Ohms @ 100 MHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
50mOhm
Impedance :
100 Ohms
Length :
2 mm
Product Status :
Active
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Diameter :
Tolerance :
25 %
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Datasheets
MFBM1V2012-101-R
Eaton-Electronics Division MFBM1V2012-101-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN