MFBA2V1608-301-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFBA2V1608-301-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 0603 300 OHM 1A
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Ratings :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) (Max) :
200mOhm
Impedance @ Frequency :
300 Ohms @ 100 MHz
Height (Max) :
0.037" (0.95mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Current Rating (Max) :
1A
Filter Type :
Signal Line
Number of Lines :
1
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
MFBA2V1608
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package :
Digi-Reel?
Features :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Datasheets
MFBA2V1608-301-R
Eaton-Electronics Division MFBA2V1608-301-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN