ME10A0702Q01
Mfr.Part #
ME10A0702Q01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 7.5V 9.75W
Manufacturer :
Product Category :
Size / Dimension :
3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Efficiency :
Level VI
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Form :
Desktop (Class II)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Series :
ME10 (10W)
Input Connector :
IEC 320-C18
Polarization :
Positive Center
Cord Length :
59 1.50m
Power (Watts) :
9.75W
Approval Agency :
CE, cURus, DEMKO
No Load Power Consumption :
100mW Max
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Region Utilized :
International
Current - Output (Max) :
1.3A
Applications :
Medical
Voltage - Output :
7.5V