MCZ1210AD102
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MCZ1210AD102
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Datasheet
Download
Description
CMC 50MA 2LN 1KOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Common Mode Chokes
Width :
1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material :
Ferrite
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
2
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packing Method :
Tape and Reel
Case Code (Metric) :
Rated Voltage :
5V
Insulation Resistance-Min :
1MOhm
HTS Code :
Filter Type :
Signal Line
Mount :
Surface Mount
Height :
584.2μm
Case Code (Imperial) :
Series :
MCZ
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current :
50mA
Package / Case :
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Voltage - Rated DC :
5V
Lead Free :
Contains Lead
DC Resistance (DCR) (Max) :
750mOhm
Construction :
Chip Bead
Operating Temperature (Max) :
85°C
Impedance :
1kOhm
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Impedance @ Frequency :
1kOhm @ 100MHz
Size / Dimension :
0.049Lx0.039W 1.25mmx1.00mm
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Frequency :
100MHz
Number of Lines :
2
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
MCZ1210AD102
TDK Corporation MCZ1210AD102
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD