MCM01-009ED101J-TF
Mfr.Part #
MCM01-009ED101J-TF
Description
CAP MICA 100PF 5% 500V SMD
Mica and PTFE Capacitors
Reach Compliance Code :
Unknown
Length :
15.367mm
Series :
MCM
Size Code :
Packing Method :
TR
Terminal Finish :
Silver (Ag)
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Size / Dimension :
0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
Capacitance :
100pF
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Voltage - Rated :
500V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Width :
10.16mm
Multilayer :
RF, High Frequency
Termination :
SMD/SMT
Published :
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
4.191mm