MCF5235CVM150557
Mfr.Part #
MCF5235CVM150557
Manufacturer
Freescale Semiconductor
Package / Case
256-LBGA
Description
MCF5235 V2CORE 64KSRAM
Manufacturer :
Freescale Semiconductor
Speed :
150MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Peripherals :
DMA, WDT
Core Size :
32-Bit Single-Core
Supplier Device Package :
256-MAPBGA (17x17)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.4V ~ 1.6V