MCB05-751-RC
Mfr.Part #
MCB05-751-RC
Description
750 oHms Mid Current Chip Bead
Stock
30
In Stock :
30
Current Rating (Max) :
300mA
DC Resistance (DCR) (Max) :
450mOhm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency :
750 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.79mm)
Height (Max) :
0.037" (0.94mm)
Datasheets
MCB05-751-RC
Allied Components International MCB05-751-RC
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN