MC22FF911J-F
Mfr.Part #
MC22FF911J-F
Description
CAP MICA 910PF 5% 1KV 2220
Width :
5mm
HTS Code :
Height :
4mm
Dissipation Factor :
0.1 %
Voltage - Rated DC :
1kV
Length :
5.7mm
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
910pF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C