MC22FF431F-F
Mfr.Part #
MC22FF431F-F
Description
CAP MICA 430PF 1% 1KV 2220
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Finish :
Tin (Sn)
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Width :
5mm
Height :
4mm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
1kV
Capacitance :
430pF
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Length :
5.7mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Dissipation Factor :
0.1 %
Datasheets
MC22FF431F-F
Cornell Dubilier Electronics MC22FF431F-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL