MC22FF271J-F
Mfr.Part #
MC22FF271J-F
Description
CAP MICA 270PF 5% 1KV 2220
Stock
173
In Stock :
173
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
HTS Code :
Tolerance :
±5%
Case Code (Metric) :
5750
Length :
5.7mm
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Dissipation Factor :
0.1 %
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
2
Width :
5mm
Capacitance :
270pF
Voltage - Rated DC :
1kV
Published :
2013
Height :
4mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
MC22FF271J-F
Cornell Dubilier Electronics MC22FF271J-F
Catalog related products
    CAP MICA 470PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 500V RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
    CAP MICA 3900PF 5% 500V RADIAL