MC12FA470G-F
Mfr.Part #
MC12FA470G-F
Description
CAP MICA 47PF 2% 100V 1210
Mica and PTFE Capacitors
Series :
MC
Height :
2mm
Termination :
SMD/SMT
Width :
2.5mm
Dissipation Factor :
0.1 %
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
RF, High Q, Low Loss
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Published :
Capacitance :
47pF