MC12FA221F-F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MC12FA221F-F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP MICA 220PF 1% 100V 1210
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Mica and PTFE Capacitors
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
RF, High Q, Low Loss
Factory Lead Time :
14 Weeks
Number of Terminations :
2
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height :
2mm
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2.5mm
Series :
MC
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Dissipation Factor :
0.1 %
Voltage - Rated DC :
100V