MC100EL57DR2G
Mfr.Part #
MC100EL57DR2G
Package / Case
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
IC MULTIPLEXER 4 X 2:1 16SOIC
Stock
838
In Stock :
838
Product Category :
Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Package / Case :
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Pin Count :
16
Radiation Hardening :
No
Supply Type :
yes
Low Level Output Current :
50mA
Lead Free :
Lead Free
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 21 hours ago)
Supply Voltage :
5V
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
Circuit :
4 x 2:1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Prop. Delay@Nom-Sup :
0.58 ns
High Level Output Current :
-50mA
Number of Functions :
1
Number of Inputs :
4
Number of Pins :
16
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.7V
Width :
3.9mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Number of Input Lines :
2
Logic Function :
Multiplexer, Mux
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
9.9mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Supply :
±4.2V~5.7V
Max Input Voltage :
4.12V
Number of Terminations :
Propagation Delay :
560 ps
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
2006
Terminal Form :
Gull wing
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Output Characteristics :
OPEN-EMITTER
Packing Method :
Tape and Reel
Number of Outputs :
1
Base Part Number :
100EL57
Voltage Supply Source :
Dual Supply
Series :
100EL
Mount :
Surface Mount
Type :
Multiplexer
Datasheets
MC100EL57DR2G
Introducing Signal Switches, Multiplexers, Decoders onsemi MC100EL57DR2G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:16-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Circuit:4 x 2:1, Number of Pins:16, Operating Temperature:-40°C~85°C, Number of Terminations:16, Base Part Number:100EL57, Type:Multiplexer, MC100EL57DR2G pinout, MC100EL57DR2G datasheet PDF, MC100EL57DR2G amp .Beyond Signal Switches, Multiplexers, Decoders onsemi MC100EL57DR2G ,we also offer 74HCT4514PW,112, SN74CB3T3245PWR, SN74CB3T3125RGYR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.