MC100EL33DTR2G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MC100EL33DTR2G
Manufacturer
onsemi
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC DIVIDER X4 ECL DIFF 8-TSSOP
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Counters, Dividers
Factory Lead Time :
6 Weeks
Length :
3mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Number of Data/Clock Inputs :
1
Terminal Position :
Dual
Additional Feature :
NECL MODE: VCC = 0V WITH VEE = -4.2V TO -5.7V
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Count Rate :
4.2GHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Pins :
8
Pin Count :
8
Voltage - Supply :
4.2V~5.7V
Published :
Terminal Form :
Gull wing
Terminal Pitch :
0.65mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.2V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Elements :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Base Part Number :
100EL33
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Mount :
Surface Mount
Qualification Status :
Not Qualified
Halogen Free :
Halogen Free
Pbfree Code :
yes
Logic Type :
Divide-by-4
Power Supply Current-Max (ICC) :
33mA
Number of Terminations :
Reset :
ASYNCHRONOUS
Width :
3mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.7V
Output Polarity :
Complementary
Series :
100EL
Mounting Type :
Surface Mount
Trigger Type :
Positive, Negative
Power Supplies :
-5.2V
Supply Voltage :
5V
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Datasheets
MC100EL33DTR2G
Introducing Counters, Dividers onsemi MC100EL33DTR2G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C, Number of Pins:8, Base Part Number:100EL33, Number of Terminations:8, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width), MC100EL33DTR2G pinout, MC100EL33DTR2G datasheet PDF, MC100EL33DTR2G amp .Beyond Counters, Dividers onsemi MC100EL33DTR2G ,we also offer 74HC393D,653, 74HC393D,652, HEF4060BT,653, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.