MB90F395HAPMCR-C0035
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MB90F395HAPMCR-C0035
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
120-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 120LQFP
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Microcontrollers
Data Converter :
A/D 15x8/10b
Packaging :
Tray
Oscillator Type :
External
Number of I/O :
96
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Memory Size :
512kB
Package / Case :
120-LQFP
Series :
Max Operating Temperature :
85°C
Speed :
24MHz
Frequency :
24MHz
RAM Size :
30K x 8
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Interface :
CAN, I2C, LIN, SCI, Serial, UART, USART
Memory Type :
Flash
Connectivity :
CANbus, I2C, LINbus, SCI, Serial I/O, UART/USART
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.5V~5.5V
Program Memory Type :
Flash
Program Memory Size :
512KB 512K x 8
Supplier Device Package :
120-LQFP (16x16)
Min Operating Temperature :
-40°C