MB450-RFS433
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MB450-RFS433
Manufacturer
RF Solutions
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR BNC BRKT
Manufacturer :
RF Solutions
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Mounting Type :
Bracket Mount
Frequency :
433MHz
Feature :
Cable - 2m
Mount :
Brackets
Gain :
3dBi
Published :
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Bands :
1
Termination :
BNC
Resistance :
50Ohm
RF Family/Standard :
Cellular
Applications :
GSM
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
REACH SVHC :
No SVHC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
489.9914mm
Datasheets
MB450-RFS433
RF Solutions MB450-RFS433
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Bracket Mount BNC 3dBi Bulk GSM