MB403-G15-CG
Mfr.Part #
MB403-G15-CG
Description
LED REPLAC. T-3 1/2 15V BAYONET
Stock
7
In Stock :
7
Luminous Intensity :
2400.0 mcd
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
15V
Wavelength :
520nm
Overall Height :
28.4mm
Millicandela Rating :
2400mcd
Color :
Green
Forward Current-Max :
0.018A
Datasheets
MB403-G15-CG
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING