MAZM120H0L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MAZM120H0L
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
SOT-665
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 9VWM SSMINI5-F1
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
600μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
SSMini5-F1
Published :
Reverse Standoff Voltage :
9V
Breakdown Voltage :
12V
Composition :
Zener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
9V
Length :
1.6mm
Power Rating :
150mW
Width :
1.2mm
Mounting Type :
Surface Mount
Unidirectional Channels :
4
Number of Unidirectional Channels :
4
Package / Case :
SOT-665
Voltage - Breakdown (Min) :
11.4V
Mount :
Surface Mount
Type :
Zener
Power Line Protection :
No
Voltage - Rated DC :
12V