MAX22507EAUB+
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MAX22507EAUB+
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package / Case
uMAX-10
Datasheet
Download
Description
50MBPS RS-485 TRANSCEIVER
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Product Category :
Drivers, Receivers, Transceivers
Number of Drivers :
1 Driver
Output Current :
250 mA
Packaging :
Tube
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Brand :
Maxim Integrated
Operating Supply Current :
4 mA
Series :
MAX22507E/MAX22508E
Product :
RS-422/RS-485 Transceivers
Input Voltage :
3 V to 5.5 V
Product Category :
RS-422/RS-485 Interface IC
Maxim Integrated
RoHS :
Details
Number of Receivers :
1 Receiver
ESD Protection :
ESD PROTECTED
Duplex :
Full Duplex
Package / Case :
uMAX-10
Operating Supply Voltage :
3.3 V