MAX14803CCM+TCP3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MAX14803CCM+TCP3
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package / Case
48-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC SWITCH SPST 16 CHAN 48TQFP
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Product Category :
Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Package / Case :
48-LQFP
On-State Resistance (Max) :
48Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
2µA
Number of Circuits :
16
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
3.5μs, 3.5μs
-3db Bandwidth :
20MHz
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
11pF
Charge Injection :
820pC
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Base Part Number :
MAX14803
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Crosstalk :
-80dB @ 5MHz
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
1:1
Factory Lead Time :
17 Weeks
Switch Circuit :
SPST - NO
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
40V~250V ±160
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
2.4 Ω