MART100KP64AE3
Mfr.Part #
MART100KP64AE3
Description
TVS DIODE 64VWM 126VC CASE 5A
Max Reverse Leakage Current :
10μA
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
yes
Test Current :
5mA
Case Connection :
Isolated
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Terminal Form :
Wire
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Direction :
Unidirectional
Power - Peak Pulse :
100000W 100kW
Unidirectional Channels :
Peak Pulse Power :
100kW
Reverse Standoff Voltage :
64V
Terminal Finish :
MATTE TIN
Series :
Military, MIL-PRF-19500
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diode Element Material :
SILICON
Clamping Voltage :
126V
Peak Pulse Current :
795A