MAP110-1012
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MAP110-1012
Manufacturer
Bel Power Solutions
Description
AC/DC CONVERTER 12V 90W
Stock
76
In Stock :
76
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
Efficiency :
80%
Size / Dimension :
7.00Lx4.30W x 1.97 H 177.8mmx109.2mmx50.0mm
Voltage - Output 1 :
12V
Mounting Type :
Chassis Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Minimum Load Required :
No
Approval Agency :
CB, cCSAus, CE
Type :
Open Frame
Feature :
Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Series :
MAP110 (110W)
Voltage - Isolation :
4.242kV
Voltage - Input :
85V~264VAC
Current - Output (Max) :
7.5A
Operating Temperature :
0°C~70°C With Derating
Applications :
ITE (Commercial)
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
90W 120W Forced Air
Datasheets
MAP110-1012
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
    LINE FILTER 100VDC 20A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH