MA4E2200E1-1068T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MA4E2200E1-1068T
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Package / Case
TO-253-4, TO-253AA
Datasheet
Download
Description
RF DIODE SCHOTTKY 1.5V SOT143
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
Diodes - RF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pin Count :
4
ECCN Code :
EAR99
Diode Type :
Schottky - 2 Independent
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
TO-253-4, TO-253AA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Number of Pins :
4
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) :
1.5V
Operating Temperature :
-65°C~125°C TJ
Datasheets
MA4E2200E1-1068T
MACOM Technology Solutions MA4E2200E1-1068T
Schottky - 2 Independent -65°C~125°C TJ Tape & Reel (TR) TO-253-4, TO-253AA
MA4E2200E1-1068T Overview
MA4E2200E1-1068T Features
MA4E2200E1-1068T Applications
There are a lot of M/A-Com Technology Solutions
MA4E2200E1-1068T applications of RF diodes.
  • Radar systems for industrial use
  • Ultra high-speed switching
  • Clamping circuits
  • Diode ring mixer
  • RF detector
  • RF voltage doubler
  • Wearables
  • Smart metering
  • Set top boxes
  • RF attenuators and switches
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD