MA1812CG102J500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MA1812CG102J500
Manufacturer
Meritek
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1812
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
MA
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Ratings :
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Failure Rate :
Capacitance :
1000 pF
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.180 L x 0.125 W (4.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Datasheets
MA1812CG102J500
Meritek MA1812CG102J500
MA 1812 4532Metric Ceramic Capacitor 0.180L x 0.125W 4.60mm x 3.20mm C0G NP0 ±5% 1000pF