MA15KP36CAE3
Mfr.Part #
MA15KP36CAE3
Description
TVS DIODE 36VWM 59.7VC DO204AR
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Test Current :
5mA
Clamping Voltage :
59.7V
Isolated
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Reverse Leakage Current :
10μA
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
JESD-609 Code :
e3
Peak Pulse Power :
15kW
Published :
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Reverse Standoff Voltage :
36V
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Number of Pins :
Bidirectional Channels :
Direction :
Bidirectional
Peak Pulse Current :
251A