MA15KP280AE3
Mfr.Part #
MA15KP280AE3
Description
TVS DIODE 280VWM 452VC DO204AR
10μA
Terminal Form :
Wire
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Test Current :
5mA
Peak Pulse Current :
33A
Voltage - Breakdown (Min) :
311V
JESD-609 Code :
e3
Reverse Standoff Voltage :
280V
Case Connection :
Isolated
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Finish :
MATTE TIN
Pin Count :
2
Direction :
Unidirectional
Peak Pulse Power :
15kW
Published :
Clamping Voltage :
452V