MA15KP180CAE3
Mfr.Part #
MA15KP180CAE3
Description
TVS DIODE 180VWM 291VC DO204AR
Max Reverse Leakage Current :
10μA
Clamping Voltage :
291V
Peak Pulse Current :
52A
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Bidirectional Channels :
1
Peak Pulse Power :
15kW
Reverse Standoff Voltage :
180V
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Test Current :
5mA
Direction :
Bidirectional
Mount :
Through Hole
Published :
2
Packaging :
Bulk
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Number of Pins :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
200V