MA1210CG123G250
Mfr.Part #
MA1210CG123G250
Manufacturer
Meritek
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 0.012UF 25V C0G/NP0 1210
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Spacing :
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
Lead Style :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Voltage - Rated :
25V
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Capacitance :
0.012 µF
Height - Seated (Max) :
Failure Rate :
Series :
MA
Product Status :
Active
Datasheets
MA1210CG123G250
Meritek MA1210CG123G250
MA 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126L x 0.098W 3.20mm x 2.50mm C0G NP0 ±2% 0.012µF