MA1206CG152J500
Mfr.Part #
MA1206CG152J500
Description
CAP CER 1500PF 50V C0G/NP0 1206
Capacitance :
1500 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.125 L x 0.060 W (3.18mm x 1.60mm)
Datasheets
MA1206CG152J500
Meritek MA1206CG152J500
MA 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.125L x 0.060W 3.18mm x 1.60mm C0G NP0 ±5% 1500pF