MA1.5KE7.5AE3
Mfr.Part #
MA1.5KE7.5AE3
Description
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO204AR
Direction :
Unidirectional
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Non-RoHS Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64.1V
Peak Pulse Current :
14.6A
Reverse Standoff Voltage :
6.4V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Peak Pulse Power :
1.5kW
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
SILICON
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Unidirectional Channels :
1
Factory Lead Time :
18 Weeks
Clamping Voltage :
11.3V